ВИДОВДАНСКИ ЗАВЈЕТ У ТЕСЛИЋУ

„Од ове љубави нико нема веће,
да ко живот свој положи за пријатеље своје“ (Јн15:13).

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, Мисијски фонд Епархије зворнично-тузланске у сарадњи са СПКД-ом „Просвјета“ и СОЗ-ом при парохијама теслићким, организовао је видовданску трибину под називом „Видовдански завјет.“

Ова духовна трибина отпочела је молитвом у храму Пресвете Тројице косовским мученицима и свим српским мученицима, пред моштима светог кнеза Лазара, које су  донешене из манастира Озрен. Молитвом је началствовао игуман манастира Озрен, архимандрит Гаврило (Стевановић) уз саслужење свештенства теслићког намјесништва.

Након молитве, у порти храма, српски режисер и публициста, господин Драгослав Бокан, својим снажним ријечима нас је подсјетио зашто је Видовдан најважнији српски завјет и дан страдања за сав наш род.

Видовданска битка је догађај који је и до данас остао бојно поље за Србе. Наша средства за ову битку јесу молитва и вјера. Косово и Метохија су дио нашега бића, тамо се препознаје наша историја као учитељица живота. Да би та историја била незаборавна за све нас, добро је сјетити се ријечи Патријарха Павла: "Нека сваком родитељу Косово и Метохија буде једна од првих речи које ће шапнути свом новорођеном детету."

Вјероучитељ Александар Митровић

ВИДОВДАН ВИДОВДАНСКИ ЗАВЈЕТ ТЕСЛИЋ ДРАГОСЛАВ БОКАН ПРЕДАВАЊЕ МИСИЈСКИ ФОНД