СЛАВА РАДЊАНСКЕ ЛАЗАРИЦЕ

Празник Светог кнеза Лазара и осталих пострадалих са њим свечано је прослављен у Горњој Радњи.

У навечерије празника Видовдана служена је вечерња служба којом је началствовао протонамјесник Драган Марковић парох прибинићки, уз саслужење протојереја-ставрофора Чеде Готовца те протонамјесника Жељана Савића и Рада Танацковића.

Божанственом Литургијом на дан празника началствовао је протојереј-ставрофор Боривоје Шањић уз саслужење јереја Борише Шањића и ђакона Радомира Петковића.

Избором кумова и молитвеном литијом, те парастосом  за све погинуле од Косова до данас молитвени збор је у радости Христовога Васкрсења завршен.

Ове године за потребе храма Светог Кнеза Лазара у Горњој Радњи набављен је велики полијелеј који придари храму Петар Мразић из Горње Радње.

Поред тога храм је украшен и са два лустера која приложише Бранислав Топић и брат му Недељко Топић, и новим владичанским троном који приложи Тихомир Ливњак са породицом.

ВИДОВДАН ГОРЊА РАДЊА РАДАЊСКА ЛАЗАРИЦА ХРАМОВНА СЛАВА