ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: АВА ЈУСТИН ЋЕЛИЈСКИ НАС ЈЕ УЧИО СВЕТОСАВСКОЈ ФИЛОСОФИЈИ ЖИВОТА

У Недјељу свих светих, а на празник светог мученика Јустина Философа и светог аве Јустина Ћелијског, свету архијерејску Литургију у храму Светих апостола Петра и Павла у Доњем Забрђу служио је Преосвећени Владика Фотије, Епископ зворничко-тузлански уз саслужење протојереја Александра Тешића, архијерејског намјесника угљевичко - јањског, протојереја-ставрофора Цвике Мојића, пензионисаног свештеника и протођакона Богдана Стјепановића, те великог броја вјерника ове парохије који се сабрао на Евхаристију.

Послије свете Литургије Преосвећени Владика Фотије одслужио је, са свештенством, акатист светим и преподобним чудотворцима, Зосиму и Јакову Туманским испред чудотворне иконе ових светитеља, којој су се на крају вјерници поклонили.

У току молитвеног сабрања Преосвећени Владика Фотије бесједио је вјерном народу о величини и значају светог Јустина Ћелијског, кога данас прослављамо.

Такође, Владика Фотије је наградио надлежног пароха доњозабрђског, јереја Игора Шојића достојанством протонамјесника.

Протонамјесник Игор Шојић / Инфо служба ЕЗТ

НЕДЕЉА СВИХ СВЕТИХ ЈУСТИН ЋЕЛИЈСКИ ДОЊЕ ЗАБРЂЕ