ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: УЗДАМО СЕ У МОЛИТВЕ И ЗАШТИТУ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

На дан Светог Василија Острошког света Литургија почиње у 9.00 ч.

Фото: Дражен Ракић
Прослава Светог Василија Острошког започела је данас служењем Празничног вечерња са петохљебницом, које је служио Преосвећени Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, уз саслужење архимандрита Нектарија из манастира Часног Крста код Бијељине, протонамјесника Радише Јокића, протођакона Богдана Стјепановића, високопреподобне игуманије Матроне настојатељице ове свете обитељи, као и друге сабраће свештеника и вјерног народа.

''Уздамо се у молитве и заштиту светог Василија, нас слабих и преплашених у ово време пандемије, распетих и прогоњених на известан начин. Молимо се Богу и светом Василију Острошком да буду са нама и да нас укрепе, да овај свој крст понесемо и донесемо на место које нам је Бог одредио и да подвиг који стоји пред нама изнесемо као људи'' – рекао је вечерас Епископ Фотије.

На дан Светог Василија Острошког света Литургија у манастиру посвећеном овом Божијем угоднику у Бијељини почиње у 9.00 ч.

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ