Лончари: Савиндан

Дана 27. Јануара 2018.године, прославили смо празник Светог Саве у храму Воздвижења Часног Крста у Лончарима. Литургију је служио протојереј-ставрофор Илија Филиповић уз присуство великог броја вјерника и дјеце школског узраста.
Након Свете Литургије, извршили смо трократни опход око Светог Храма и пререзали славски колач.  Дјеца школског узраста припремила су пригодан програм уз рецитације и пјевање пјесама о Светом Сави.
Кум славе за ову годину је господин Никола Стевановић из Лончара, а за наредну годину изабран је кум славе господин Зоран Лукић, апсолвент Православног Теолошког факултета у Фочи, такође из Лончара.
Пригодне поклоне у виду пакетића за школску дјецу обезбиједио је кум храма Часнога Крста, господин Милош Ћурчић из Лончара.