ПРЕДАВАЊЕ О БОЛЕСТИ ЗАВИСНОСТИ (ЗЕМЉА ЖИВИХ)

Предавањем о болести зависности синоћ је у Бијељини започео Великопосни циклус предавања у организацији Мисијског Фонда Епархије зворничко-тузланске, а по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског господина Фотија. О болести зависности говорио је  протојереј-ставрофор Бранко Ђурчин и Андреј Јовановић.

Васкршњи циклус предавања Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске почео је синоћ, 5. марта и одвијаће се четвртком до 26. марта 2020.г., у Епархијском центру у Бијељини са почетком у 19 часова.

Предавање на тему „Болести зависности“ одржао је синоћ духовник терапијске заједнице „Земља живих“, која делује при манастиру Светих архангела Михаила и Гаврила у Ковиљу, протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин.

Заједно са координатором Андрејем Јовановићем и штићеницима ове заједнице пренео је искуства - како раде и на који начин се боре за младе људе који имају оваквих проблема.

Свештеник Синиша Шаренац,  директор Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске, поручује да „Земља живих“ уз подршку медицинских стручњака, Цркве, заједнице, свог Епископа, остварује благословено дело.

„Нажалост, има много различитих болести зависности који поробљују човека због чега не може да буде у заједници са Богом и са свима Светима.

Жеља нам је да овим предавањем пренесемо пажњу и упозорење на све људе, онако као што би Свети Василије Велики у Шестодневу рекао ''да треба да пазимо увек на себе“, рекао је о. Синиша и представио и остале теме Васкршњег циклуса предавања Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске.

ПРЕДАВАЊЕ БРАНКО ЋУРЧИН ЗЕМЉА ЖИВИХ БОЛЕСТИ ЗАВИСНОСТИ МИСИЈСКИ ФОНД САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ