Богојављенско саборовање у Теслићу (ВИДЕО)

Празник крштења Господа  Исуса Христа на ријеци Јордану свечано је и ове године прослављен у Теслићу. Бројни вјерни народ походио је теслићке храмове и присуствовао светој Литургији и великом водоосвећењу.  Организованом Литијом, вјерници су посјетили  ријеку Усору на којој је  извршен благослов водених токова и одржано традиционално пливање за часни крст.
Ову предивну манифестацију организовали су свештеници парохија теслићких у сарадњи са Српским Соколским Друштвом „ Свети Петар Цетињски“ из Теслића а уз подршку кабинета  Начелника Општине Теслић. Прилогом предузећа „ Водовод“ – Теслић,  Дома здравља „ Свети Сава“- Теслић, пекаре „ Ђекић“- Теслић и приватних љекарских ординација из Теслића (др Готовац, др Паровић и др Сувајац) , организовано  је топло послужење за присутни народ.
Између двадесет седам  такмичара  први је допливао до часног крста Винко Петровић из Горњег Теслића и понио престижну титулу „ Витез Часног Крста 2018. године „.
Заједничком трпезом љубави и братским дружењем, учесници ове манифестације су окончали ово духовно саборовање.