РЕЛИГИОЛОГ ЗОРАН ЛУКОВИЋ ОДРЖАО ПРЕДАВАЊЕ У ГАРЕВЦУ

Дана 6. децембра 2019. године, у храму Свете Петке Параскеве у Новом Насељу – Гаревац, служен је Акатист Светој Петки Параскеви у 17 часова у присуству великог броја вјерника.

После Акатиста у 18 часова у сали поред Храма, благословом Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, а у организацији Светосавске омладинске заједнице Гаревац, Црквене општине Гаревац и Парохија гаревачких, одржано је предавање на тему: Секте новог доба - актуелни приступ.

О тој актуелној теми говорио је стручњак из области религије и вјерских секти господин Зоран Луковић, који је дипломирани правник и религиолог. Луковић је члан је ФЕРЦИС-а (Европска федерација за праћење и документовање рада секти и култова).

На почетку прочитана је молитва, а затим је дјечији хор, који води вјероучитељ о. Никола Горановић у ОШ “Сутјеска” у МЗ Модрича 5, а на парохијама гаревачким, отпјевао је ''Богородице Дјево'' и пјесму Светог Владике Николаја “Вјера наша, вјера стара”.

Послије ових дивних анђеоских гласова свештеник Никола Горановић захвалио се овом малом дјечијем хору и најавио предавача.

Г-дин Зоран Луковић одржао је корисно предавање говорећи о савременим сектама, од сатанизма, њу ејџа, јоге, медитације до оних који су у нашем крају најактуелнији, а то су Јеховини свједоци.

У предавању јеЛуковић говорио и о магијском дјеловању гдје посебно мјесто заузимају надри љекари, врачари, гатари, исцјелитељи и други њима слични, јер велики број људи после њихових терапија лако постају чланови секти.

Оно што морамо знати да поред традиционалног начина проповједања секташи су доста присутни и на интернету, чак су присутни и кроз разне невладине организације, истакао је Луковић.

У свом предавању Луковић је истакао и то како на вријеме да препознамо да ли је неко постао члан секте и како породица треба да поступа да га у потпуности не изгуби.

После исцрпног предавања услиједила су питања вјерника на која је Зоран Луковић дао опширне одговоре, трудећи се да што боље појасни недоумице вјерника по питању секти.

На самом крају свештеник Никола Горановић се захвалио предавачу на исцрпном предавању, вјерницима што су дошли у великом броју и дјечици што су учествовали у програму.

Координатор СОЗ-а
протонамјесник Никола Горановић