СЛАВА ХРАМА У МАЈЕВИЧКОМ СЕЛУ ТОБУТ

На дан успомене Зачећа светог Јована Претече и Крститеља, у мајевичком селу Тобут, свечано је прослављена крсна слава храма, и обиљежен јубилеј — 80 година од освећења овога храма.

Свету Литургију служио је изасланик Епископа Фотија, архијерејски намесник тузлански, протојереј-ставрофор Стево Јовић, уз саслуживање протојереја-ставрофора Сретена Митровића и јереја Милорада Зарића, те ђакона Николе Чекетића.

На крају свете Литургије, којој је присуствовало мноштво народа овог мајевичког краја, о. Стево се обратио пригодном бесједом, а старјешина храма протојереј-ставрофор Неђо М. Зарић  је честитао јубилеј храма, те јубилеј који обиљежава наша Света Црква 800. година од добијања аутокефалије.

Светој Литургији су присуствовали начелници локалних општина - начелник општине Лопаре, др Радо Савић и начелник општине Угљевик Василије Перић.

Послије Литургије је услиједила Литија око храма, те је одслужен парастос пред спомеником војводе Радивоја Керовића и свих погинулих војника у минулим ратовима.

Кум славе храма био је проф. др хаџи Милан Томић из Јегиновог Луга са којом је пререзан славски колач, након чега је услиједила трпеза љубави за све присутне, те потом и саборно јовањско весеље.

јереј Милорад Зарић, мр

ЗАЧЕЋЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ ХРАМОВНА СЛАВА ТОБУТ