ЛОКАЊ: ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ СВЕТИЊАМА ГРЧКЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко - тузланског Г. Фотија, група вјерника из Локања кренула је у недјељу 29.септембра на поклоничко путовање Светом Нектарију Егинском Чудотворцу.

Организатор путовања био је протојереј-ставрофор Драженко Вукотић, а вођа пута протонамјесник Ненад Савић.

Поред овоземаљских богатстава Грчке на које прво помислимо, сунца, мора, плажа, маслина она нашим вјерницима нуди много битније, духовно богатство коме су се наши вјерници управо и посветили на овом поклоњењу.

Од велике грчке духовне ризнице наши вјерници су се удостојили да се поклоне Метеорима - чуду земном и небесном, моштима светог Јована Руса, на полуострву Евији, око ког смо се молитвено окупили и прочитали акатист, Камаризу и Храм светог Нектарија као и да обиђу дом и гроб старца Нектарија Виталиса.

Посјетили смо затим Егину и у њој великог исцјелитеља и драгог светитеља Нектарија Егинског. Поклоњење његовим моштима, читање акатиста и молитви,  било је заиста чудесно и посебно искуство за све окупљене на том светом мјесту чему посебно благодаримо Господу.

Последњи дан ходочашћа посјетили смо знаменити град Солун и велељепни Храм светог великомученика Димитрија са његовим мироточивим моштима.

На самом крају посјетили смо и српско војничко гробље - Зејтинлик  гдје смо извршили помен упокојеним.

''Све што дише нека хвали Господа" (Пс. 150,6) најбоље су светописамске ријечи које описују осјећаје срца по окончању овог поклоничког путовања.