СЛАВА ХРАМА У ГЛАВИЧИЦАМА

КРСНА СЛАВА ХРАМА И ПАРОХИЈЕ ГЛАВИЧИЧКЕ У ГЛАВИЧИЦАМА

И овога љета Господњег 2019. молитвено и свечамо је прослављена храмовна слава у Главичицама - Рођење Пресвете Богородице.

Славске свечаности су почеле уочи самог празника, поменом палим борцима из Рухотине и Јоховца који је служио јереј Дражен Шљокић.

Након тога, протонамјесник Далибор Пејчић и ђакон Младен Јовић су служили Вечерњу службу у храму Рођења Пресвете Богородице, а потом су сви прешли за трпезу љубави.

На сам дан славе служена је света Литургија са Литијом око храма и резањем славског колача.

Свету Литургију су служили протонамјесници Миран Гавриловић и Ненад Савић као и ђакон Младен Јовић.

Послије Литургије и Литије пререзан је славски колач са кумом овогодишње славе госпођицом Дијаном Танасић из Јоховца, док се за наредну годину јавио да кумује г. Данијел Милошевић такође из Јоховца.

У току трпезе љубави коју су, за све присутне, припремили кума и црквени одбор, уручене су захвалнице куми славе г. Дијани Танасић из Јоховца и г. Драгану Боровчанину из Лознице.

протонамјесник Ненад Савић