ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО У СРПСКОЈ ГРАПСКОЈ

У Недјељу по Спасовдану, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, посјетио је Требаву и парохију у Српској Грапској.

Епископ Фотије је служио Свету архијерејску Литургију храму Вазнесења Господњег који је био испуњен вјерним народом овог краја, а поводом храмовне славе и јубилеја 125 година храма, уз саслужење архијерејског намјесника добојског, протојереја-ставрофора Мирка Николића, јереја Јовице Лазаревића, те протођаконâ Славољуба Милошевића и Владе Мојевића.

Љепоту богослужења употпунила је својим појањем на Литургији, а касније и за славским ручком, пјевачка група Везак из Београда.

По обраћању Епископа и пригодној бесједи, обављен је опход око цркве и обред ломљења славског колача.

Кум овогодишње славе био је Ненад Татић из Бушлетића, док су кумство за следећу годину преузели браћа Кузман, Марко и Младен Јоксимовић из Српске Грапске.

У наставку је услиједио културно-умјетнички програм и славски ручак.

Протонамјесник Бранко Цвјетковић