СЛАВА ХРАМА У ДОЊЕМ БРЕЗИКУ

На празник Вазнесења Господњег-Спасовдан, Храм Христа Спаситеља у Доњем Брезику прославио је своју храмовну славу.

Молитвено славље отпочело је служењем свете Литургије којом је началствовао протојереј-ставрофор Славко Максимовић, а сусаслуживали су протојереји-ставрофори СавоТодоровић и Небојша Драшкић, те протођакон Жељко Секулић.

Овогодишњи кум славе био је господин Милан Васић из насеља Гредице 1 са својом породицом.

Након Литургије изабран је кум за наредну годину, а ту част понио је Никола Секулић из Доњег Брезика.

Овом приликом изабран је и кум темеља светосавког дома, који је почео да се гради благословом Епископа зворничко-тузланског Фотија, а та част припала је господину професору др хаџи Милану Томићу из Брчког.

После трократног опхода око храма пререзан је славски колач,а потом је услиједила трпеза љубави коју су за ову прилику припремили Црквена општина доњобрезичка и гредичка заједно са овогодишњим кумом, те приложницима и парохијанима доњобрезичко и гредичким.

Свим окупљеним на крају се захвалио старјешина храма протојереј-ставрофор Вујадин Станишић за несебичну љубав коју исказују према својој Цркви, уз жеље да свакодневно надограђујемо живу Цркву Христову.