БРЧКО: САВИНДАН НА МЕРАЈАМА

У препуном храму Свете Великомученице Недеље служена је света Литургија, на празник Светог Саве, првог архиепископа српског, нашег просветитеља и учитеља.

Свету Литургију су служили протојереји-ставрофори Миодраг Тошић, Жељко Ђурица и Бранко Ђурић, те протођакон Велибор Симић.

Након благосиљања колача и кољива, услиједиле су рецитације у славу и част Светом Сави. Дјеца су добила и пригодне поклоне које је обезбиједила Црквена општина.

Овогодишњи кум и домаћин био је Миленко Кикић са супругом Живанком и породицом, коме је ово трећи пут да кумује. Он је за ову прилику као и претходних година припремио свечани славски ручак, у сали парохијског дома.

Парохија и ЦО колобарско-грбавичка се и овом приликом захваљује Миленку и Живанки Кикић са породицом, и свима који су својим доласком и трудом увеличали данашње славље.