Командант НАТО штаба у БиХ посјетила Војну цркву у Бијељини

Спомен-храм Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских, у Касарни ''Војвода Степа Степановић'' посјетила је командант НАТО Штаба Сарајево, бригадни генерал Марти Бисел (Marti Bissell), упалила свијећу и одала почаст свим погинулим војницима који су се борили за слободу и мир. Бригадни генерал Марти Бисел је у обраћању рекла, за себе, да није само ''војник по стратегији, већ је и унука, кћерка, супруга и мајка војника''.

Управо због тога у потпуности схватам жртву коју војници подносе у одбрани слободе и оно што раде да би се очувао мир. Хвала вам што одржавате сјећање на оне који су своје животе дали за слободу и мир и желим свима да живе у миру и хармонији - рекла је генерал Бисел.

Војни свештеник Васо Поповић захвалио се на посјети и истакао да је ово јединствен случај да се у православном храму обрате војна лица.

Храм који је посјетила делегација НАТО штаба и 5. пјешадијске бригаде Оружаних снага БиХ је храм који чува успомену на све храбре војнике, подоофицире, официре и све друге који су храбро пострадали на дужости, свјесни да у тим ситуацијама дајући свој живот, штите друге животе. Овај храм, који је уједно и војни музеј, подсјећа на важност живота, мира, слободе и заједништва на овој планети, рекао је војни свештеник Поповић.

Извор: Семберске новине

ВОЈСКА КАСАРНА БИЈЕЉИНА