Преслава храма у Доњем Брезику

На дан када наша Црква слави Свету преподобну мученицу Параскеву- Петку Трнову, храм Христа Спаситеља у Доњем Брезику прославио је своју преславу.  Торжествено славље почело је служењем Свете Литургије којом је началствовао протојереј-ставрофор Саво Тодоровић уз саслужење свештеника Милорада Зарића, Славише Божића, Мирослава Ћирковића, Бранимира Тодоровића и протођакона Жељка Секулића, а уз присуство великог броја вјерника.

Кума данашње преславе била је Душанка Никић из Брчког, а новоизабрани кумови за 2019. годину су Анђа и Стокан Максић из Доњег Брезика.

Након избора кумова обављен је трократни опход око храма и резање славског колача, а свима присутним обратио се протојереј Вујадин Станишић, старјешина храма, који је у својој бесједи изразио захвалност што су својим присуством и учешћем на Светој Литургији увеличали овај велики празник и дан када наш храм обиљежава свјоју преславу. Прота Вујадин се захвалио  свима који су својим прилозима помогли да се настави фрескописање храма и обавијестио их да ће се радови наставити крајем августа 2018. године.

После молитвеног дијела услиједило је послужење за све присутне вијернике које је припремила овогодишња кума Душанка Никић са својом породицом и Црквена општина.