БРЧКО - ВИДОВДАНСКА ЛИТИЈА ПОВОДОМ СЛАВА ГРАДА

Служењем Свете литургије у храму Успења Пресвете Богородице, те литијом улицама града и ломљењем славског колача, прослављен је Видовдан, слава града Брчког.

Евхаристијским сабрањем у цркви у Српској Вароши началствовао је протојереј-ставрофор Илија Филиповић уз саслужење протојереја-ставрофора Миодрага Тошића, архијерејског намјесника брчанског, протојерејâ-ставрофорâ Александра Рељића и Бранка Ђурића, протојереја Драгана Поповића, протођакона Жељка Секулића и ђакона Јована Рикановића.

У склопу литије код споменика "Браниоцима Брчког" и "Добрином споменику" служени су помени свим војницима и борцима који су свој живот положили за православну вјеру и отаџбину нашу.

У име становника нашег града, предсједник Скупштине Брчко дистрикта, господин Синиша Милић је са свештенством сломио славски колач, а на крају је уприличена и славска трпеза и послужење за вјерни народ.

Велики благослов и радост крсној слави града дали су малишани са Косова и Метохије који су заједно са Брчацима прославили Видовдан.

ВИДОВДАН ЛИТИЈА ГРАДСКА СЛАВА БРЧКО СИНИША МИЛИЋ