ХРАМОВНА СЛАВА У ГОРЊЕМ ЦРЊЕЛОВУ

На дан када наша Света Црква прославља успомену на Вазнесење Господа и Спаситеља нашега Исуса Христа, свечано је прослављена слава храма Вазнесења Господњег у Горњем Црњелову.

Радост литургијског сабрања је била употпуњена учешћем великог броја вјерника, те ученика и наставника основне школе, предвођених директором и педагогом.

Евхаристијским сабрањем је началствовао протојереј Радиша Јокић, свештеник при храму Светог Пантелејмона у Бијељини, а саслуживали су му протојереј-ставрофор Јово Јовић, умировљени парох горњоцрњеловачки, протојереј-ставрофор Љубомир Ђокић, умировљени парох вршански, протојереј Слободан Мићић, парох доњоцрњеловачки, протојереј Радмило Радовић, парох горњоцрњеловачки и ђакон Горан Вучковић из Краљева.

Након Литургије и литијског опхода, освештани су славски дарови, а потом је уприличено послужење за све присутне у сали Светосавског дома.

За славски ручак се побринуо кум овогодишње храмовне славе, господин Благоје Бешлић из Доњег Црњелова, а кумство за идућу годину су преузели Радан и Жељка Кокановић из Горњег Црњелова.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО