ТОРЖЕСТВЕНО ЗА 149. СЛАВУ ХРАМА ВАЗНЕСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У КОПРИВНИ

Славећи име Божије и празнујући Вазнесење Господње, своје крсно име прославио је најстарији храм на Требави, у Копривни код Модриче.

Светим евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Мирко Јокић, а саслуживали су протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић и јереј Горан Пањков.

Бесједом вјерном народу, по завршетку литургије, обратио се протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић,који је поред поуке упознао народ са радовима на обнови и припреми за прославу 150-те годишњице храма.

По завршетку свете литургије освештани су славски дарови и сломљен крсни колач са овогодишњим кумовима, господином Славком Милићевићем из Копривне  и господином Јованом Поповићем из Осјечана (Брђани). Кум за следећу годину је господин Вито Мићић из Копривне.

У наставку је уприличена трпеза љубави за све присутне.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА КОПРИВНА