БОГ СВЕ ШТО СТВОРИ, БЈЕШЕ ВЕОМА ДОБРО (1. МОЈ 1, 31)

Благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко - тузланског Господина Фотија одржано је предавање у храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју 13. маја 2023. Љета Господњег.

Предавање под насловом "Воља чини чуда" одржао је чика Бранко Радунковић родом из Славоније, а који данас живи у Србији.

На почетку предавања предавача и присутне госте, у име свештеника добојских, поздравио је протојереј Недељко Горановић.

Човјек који је рођен без руку, малога раста и малих ногу, а велике вјере, наде, љубави и воље за животом оставио је све људе одушевељене. Људи који су много добили често пута долазе у искушење гдје вјером падају и постају незадовољни у овом животу, али са сусретом чика Бранка то незадовољство нестаје и стид се појављује.

Данас кад би доктори будућој мајци на ултразвуку показали дијете попут чика Бранка, ријетко би која мајка имала жељу да донесе такво дијете на овај свијет. На његовом примјеру видимо да је то велика грешка, јер све што Господ створи бјеше веома добро. Тако да Дух Свети је тај који даје снагу свакоме тијелу.

Уз емоције и лијепе успомене о чика Бранку све најљепше је казала и његова некадашња чланица Српско-црквеног дјечијег хора "Младенци" из Илока, Весна Вукмировић која данас живи у Добоју.

Ово вече је својим гласом уљепшала Теодора Горановић са пјесмом "Ми смо дјеца неба".

протојереј Недељко Горановић

ПРЕДАВАЊЕ БРАНКО РАДУНКОВИЋ ВОЉА ЧИНИ ЧУДА ДОБОЈ