ГАРЕВАЦ: МОЛИТВА У НЕДЈЕЉУ ПО СВЕТОМ ВАСИЛИЈУ ОСТРОШКОМ

У недјељу Самарјанке, која је ове године у исти дан кад и молитва гаревачких парохија - недјеља по Светом Василију Острошком, парохијани гаревачки су, ево већ шесту годину, са својим свештеницима, организовали Литију кроз своје насеље и обиљежили молитву свога мјеста.

Поводом овог празника Свету Литургију је служио протојереј Никола Горановић уз саслужење протонамјесника Ненада Јеремића.

У наставку вјерници су уз Крст, литије и иконе обавили трократни опход око храма, те су прочитане молитве за благосиљање љетине.

Након пољске молитве свештеницима се придружио јереј Милан Михајловић, свештеник из Обудовца. Свештеници су са вјерним народом кренули у крсни вход гдје су обишли већи дио парохија гаревачких.

Након Литије вјерници су се вратили до храма гдје су се задржали у Светосавском дому уз послужење које су сви вјерници припремили.

Протојереј Никола Горановић

СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ ПОЉСКА МОЛИТВА ЛИТИЈА ГАРЕВАЦ КРСНИ ХОД