ХРАМОВНА СЛАВА У ТРШИЋУ

На празник светитеља Божијег и чудотворца светог Василија Острошког прослављена је храмовна слава у мјесту Тршић, парохија козлучка.

Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Милош Тришић, архијерејски намјесник тузлански; протојереј-ставрофор Раде Тешић парох први козлучки; протојереј Дражен Стевановић парох други козлучки и старешина светог храма и ђакон Данијел Билић.

Молитвено учешће узели су  и парох први челопечки протојереј Драган Негић и протонамјесник Растко Лукић парох каракајски.

У току Свете Литургије радост црквене славе су испунила дјеца из оближње школе која похађају Православну вјеронауку у овом мјесту.

После резања славског колача са овогодишњим кумовима Слободаном и Миленом Тодоровић из Тршића, част да кумује идуће године припала је Душку Аћимовићу и његовој породици из Тршића.

Кумови су припремили тјелесну утјеху за све сабране на овом духовном сабрању мира и љубави.

Свети оче Василије моли Христа Бога за спас душа наших. Амин.

СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ ХРАМОВНА СЛАВА КОЗЛУК ТРШИЋ