Добој: ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „СРБСКОМ РОДУ ЗА СПАС И СЛОБОДУ”

У сриједу, 03. маја, када прослављамо светог Владику Николаја, једног од највећих српских светитеља послије Светог Саве како рече свети ава Јустин Ћелијски, протојереј Недељко Горановић представио је своју прву књигу пјесама "Србском роду за спас и слободу".

На почетку овог сабрања у Спомен храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју, старјешина храма, протојереј-ставрофор Душко Недић, лијепим и одабраним ријечима поздравио је све присутне који су заиста у великом броју испунили свети храм.

О самом настанку књиге, кроз пјесму која је прва написана, чули смо појање Теодоре Горановић која је стихове преточила у мелодију.

Затим нас је отац Недељко упознао како је књига настала, о чему говори у својим пјесмама и шта нам поручује кроз своје стихове.

Потом су нам ученице Медицинске школе и чланице "Позоришта младих" СПКД "Просвјета" Добој, Татјана Станојевић и Анђела Лукић, читале биографију и предговор који је написао прота Милош Весин.

У наставку смо још чули и здравицу коју је говорио Матеј Горановић.

Настанак ове књиге осим што нам шаље једну јасну поруку, да се покајемо, да се исправимо и да се вратимо путу Светог Саве и Светог Владике Николаја, има свој посебан смисао а то је да се кроз промоцији и продају књига материјално помогну наша браћа и сестре на распетом Косову и Метохији.

протојереј Недељко Горановић

КУЛТУРА КЊИГА ДОБОЈ