Добој: ВРБИЦА У ХРАМУ СВ. ПЕТРА И ПАВЛА

На престолу на Небу, а на Земљи си на магарету био Христе Боже,
који си примио анђелску хвалу и певање деце, која Ти кличу:
Благословен си Ти, који си дошао да спасеш Адама!

(Кондак глас 6)

На дан када Света Црква вриши успомену на Васкрсавање четверодневног Лазара у Витанији, у храму светих апостола Петра и Павла у Добоју вечерњим богослужењем почела је прослава празника Уласка Господњег у Јерусалим-Цвијети.

Вечерњу службу служили су архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић и ђакон Владо Мојевић.

Велику радост својом посјетом нашем храму учинила су дјечица добојског вртића ЈПУ  ,,Мајке Југовић“ који су припремили пригодан програм. Захваљујемо се директорици вртића госпођи Анђелки Кузмић, као и васпитачицама који су омогућила да дјечица узму учешћа у радости овог празника.

Након свете службе освећене су врбове гране и подјељене вјерном народу.  И као што онда народ и дјеца приношаху Господу : „Осана!“, тако смо и ми данас опходом око светог храма прославили Господа и умолили га да удостоји нас да у псалмима и духовним пјесмама, чистим душама и неупрљаним устима прославимо величину Његову на дан празника овог и током читаве седмице страдања Његових и да неосуђени достигнемо да учествујемо и у божанственој радости Свете Пасхе.

ђакон Владо Мојевић

ЛАЗАРЕВА СУБОТА ВРБИЦА ДОБОЈ