ДУХОВНА ТРИБИНА О СВЕТОЈ ТАЈНИ БРАКА У ГАРЕВЦУ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија Светосавска омладинска заједница (СОЗ) Гаревац и парохије гаревачке организовали су предавање на тему: Света тајна брака.

Духовној трибини, која је одржана на Благовијести, претходио је Акатист светој Петки Параскеви.

Акатист је служио високопреподобни Гаврило Стевановић, игуман манастира Озрен уз саслужење протојереја Николе Горановића, свештеника из Гаревца и пречасног јереја Милана Михајловића из Обудовца.

Послије акатиста игуман Гаврило је говорио о данашњем празнику, вјерници су прилазили на благослов па су прешли у Светосавски дом поред храма Свете Петке Параскеве гдје у наставку било предавање.

О светој тајни брака говорили су свештеници из наше Епархије, протонамјесници Митар Млађеновић из Велике Обарске и Срђан Васиљевић из Горњег Забрђа.

Оци су говорили прелијепо о браку истичући оно шта је најважније у браку. Истакли су да је брак од Бога благословен, поткријепивши предивним примјерима из Јеванђеља, али и из светоотачког искуства. Много корисних савјета су изнијели како да се кроз очување породице достигне коначни циљ спасење.

Хвала Господу што нас окупи у ове празничне дане, да разговарамо о овако значајној теми, гдје су људи отишли богатији за многа знања која су сазнали од ових дивних отаца.

Координатор СОЗ-а Гаревац
Протојереј Никола Горановић