ОСВЕЋЕНО НОВО ЗВОНО ЗА ХРАМ У ОСИЊИ

У недјељу пету великога поста – Глувну, дана 02. априла 2023. године, освећено је ново помоћно звоно за Храм светог великомученика Пантелејмона у Осињи.

У славу Божију, на радост и понос парохијана осињских ново звоно тежине 155 кг даровали су Момир и Душко Гојковић из Осиње. Звоно је ливено у ливници Кременовић, Белосавци. Тренутно звоно на осињском храму је тежине 340 кг и ливено је 1934. године.

Светом Литургијом, поменутога дана, началствовао је архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић уз саслужење протојереја Дајана Трифуновића (парохa шестог добојског у Добоју, родом из Осиње) и парохијског ђакона Горана Новића.

Након Причешћа Светим Тајнама и завршетка Свете Литургије, којој је присуствовао значајан број вјерника, међу којима и много наших најмлађих парохијана, обављен је трократни опход око храма.

Благословом Његовог Преосвештества Епископа зворничко-тузланског Фотија ново звоно је осветио архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић.

По окончању свечаног молитвеног дијела уприличено је послужење за многобројне присутне.

У наредним данима приступиће се постављању звона на звоник, електрификацији, и упаривању са старим звоном како би наша звона свечано огласила почетак Васкршње Литургије текуће године.

Такође, у току је и процес фрескописања храма, а све у склопу припрема за освећење генерално обновљеног храма које је заказано за 13. август 2023. године.

јереј Илија Тривић
парох осињски