ХОДОЧАСНИЦИ ИЗ НОВОГ САДА ПОСЈЕТИЛИ МРТВИЦУ

У 5. недељу поста, група ходочасника (њих око педесет) посјетила је храм Светог пророка Илије у Мртвици.

Послије Литургије услиједила је трпеза љубави, духовни разговори, Богомољачке пјесме и дружење Мртвичана и Новосађана.

Отац Бојан, парох у Мртвици, поздравио је госте:

„Драга наши ходочасници, ми овдје имамо да вам покажемо једино ране које никако да зарасту и имамо да вам покажемо срца која вас и мајку Србију бескрајно воле.”

Затим је отац Бојан причао о страдању народа на Мајевици кроз вијекове, посебно нагласивши подвиг новомученика који су пострадали у последњем рату.

Сестра Јелена, водич ове групе, нагласила је да су они посјетили Русију, Грчку, Румунију, стигли су и до светог града Јерусалима. Видјели су прелијепе грађевине и многе светиње. Но, у Мртвици су видјели оно најважније, људе који живе вјером, који страдају за вјеру. Сусрели су се са мајкама, супругама, дјецом, браћом... оних који су животе дали за вјеру Православну.

Браћа и сестре из Новог Сада најавили су да ће ускоро опет доћи да се заједно моле и друже са народом ових мајевичких села.

МРТВИЦА НОВИ САД