БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ТЕСЛИЋКОГ

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија у Архијерејском намјесништву теслићком одржано је годишње сабрање, исповијест  и радни састанак свештенства.

Сабрање је одржано у парохији растушкој, у храму Покрова Пресвете Богородице.

Светом литургијом Пређеосвећених дарова началствовао је Архијерејски намјесник теслићки протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, уз саслужење протојереја-ставрофора Вукана Субића, протојереја Славка Пантелића, протонамјесника Милоша Јовића и Младена Јурошевића и ђакона Стефана Клисарића.

Свету тајну исповијести свештенства обавио је протојереј-ставрофор Жарко Милашиновић, парох кладарски.

Парох очаушки  јереј Радомир Петковић поучио је присутне, нагласивши важност поста за спасење као пута који нас води ка тајни Васкрсења, а говорио је и о значају Светог Причешћа.

Након свете Литургије одслужен је парастос за српске жртве пострадале у НАТО бомбардовању српских земаља 1999. године.

По завршетку богослужења, услиједио је радни састанак, којим је предсједавао архијерејски намјесник протојереј-страврофор Миладин Вуковић, у име Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, те је пренио благослове и свештенике упознао са најважнијим текућим питањима из парохијског живота.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО ТЕСЛИЋКО РАСТУША