Горњи Теслић: САБРАНИ У СВЕТОМЕ САВИ

Фото: Далибор Ковачевић
У Недјељу митара и фарисеја на Молитвишту светог Јована Богослова у Горњем Теслићу служена је Света Литургија у част светог оца Саве Српског.

Светосавски дом, започет прије три  године по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко – тузланског г. Фотија се успјешно довршава, а вјерници, заједно за парохијским свештеником протојерејем-ставрофором Миладином Вуковићем, се старају да ова светиња у труду љубави добије плодове вјере.

Ријечи благодарења и љубави упућене вјерницима од стране надлежног пароха, који заједно изгарају како би ово добро дјело принјели Господу на дар, свједоче да су вјера, нада и љубав у свима који себе уграђују у светињу.

Након Свете Литургије, сабрани и окупљени око Светога Саве, а трудом вјероучитељице Стојанке Никчевић, одржана је Светосавска приредба уз пригодне пјесме и слова, о највећем вјероучитељу и просвјетитељу из српскога рода.

Дарове хљеба, жита и вина заједно са својом породицом, пред престо Свевишњега, принео је Петар Божић из Јасенове.

Овај радосни дан, сабрао је села Јасенову, Брезну, Љељуг, Горњи Теслић  и Возник, те показао да је слога наш завјет са Богом остварен у личности Светога Саве, али и наслијеђе које остављамо нашим потомцима.

ђакон Александар Митровић

СВЕТИ САВА АКАДЕМИЈА ТЕСЛИЋ ВЈЕРОНАУКА ГОРЊИ ТЕСЛИЋ