ТУЗЛА: У Епископском двору одржан традиционални Божићни пријем

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Како то и бива када православни обиљежавају радосне и значајне датуме и празнике попут овог, другог дана Божића - Рођење Богомладенца Христа, и овај дан почео је евхаристијским сабрањем.

У Катедралном храму Успења Пресвете Богородице у Тузли светим евхаристијским сабрањем началствовао је високопреподобни архимандрит Гаврило (Стевановић), игуман Манастира светог Николаја на Озрену уз саслужење више свештеника.

На крају Свете Литургије, пригодном бесједом која је надахнута молитвом, игуман Гаврило се обратио вјерном народу.

По завршетку бесједе високопречасни протојереј - ставрофор Милош Тришић, у име братства храма захвалио се и похвалио неколико вјерника који су поред финансијске помоћи за украшавање храма, од срца даровали своје вријеме и несебичну љубав, бивајући деценијама уз свој храм.

Након молитвеног дијела, као продужетак, организована је трпеза љубави за пријатеље и суграђане из Тузле, а који су уједно и представници градских власти, привредника, те католичке и исламске вјерске заједнице.

Желећи свима здравља, радости, мира и слоге од Творца Неба и Земље, Господара свега, Кнеза Мира, Цара Славе и Богомладенца, нашег Господа Исуса Христа призивамо на све благослов Божији уз најрадоснији хришћански поздрав

Мир Божији Христос се роди - Ваистину Христос се роди!

САБОР ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ТУЗЛА