ПРАЗНИК МАТЕРИЦЕ СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН У ДОБОЈУ

Мајка је биће најсличније Богу.
(Свети владика Николај Велимировић)

У другу недељу пред Рождество Христово, Недељу праотаца, на Материце, 25. децембра 2022. године, у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење умировљених свештеника протојереја-ставрофорâ Предрага Поповића и Радована Грујића, те ђакона Владе Мојевића.

Храм је био препун вјерног народа поготово мајки са дјечицом који су се причестили Светим Тајнама Христовим.

Литургијско пјеније уљепшали су гласови дјеце који су чланови дјечијег црквеног хора ,,Јавор“.

Поводом празника мајки ове године су чланице Кола српских сестара из Добоја припремили пригодне поклоне за дјечицу која су ове недеље дошла на свето богослужење  у добојске храмове.

ђакон Владо Мојевић

МАТЕРИЦЕ КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ДОБОЈ