РАСТУША: ОДЛАЗАК У МИРОВИНУ ПРОТЕ НЕДЕЉКА

У петак Свијетле седмице, када наша Света Црква дише животом васкрслог Богочовјека, достојно и с љубављу у мировину је испраћен парох растушки, протојереј-ставрофор Недељко Пришић.

Молебном благодарења у Храму Пресвете Тројице и трпезом љубави, свештенство Архијерејског намјесништва теслићког је поздравило свога сабрата, ревнитеља на њиви Господњој.

Прото Недељко је све вријеме свој свештенички крст носио, и благослов Божији дијелио, у селу Растуша код Теслића.

Дајући себе у Христово име свима, отац Недељко је учинио да буде истински служитељ Дома Господњег, човјек за свакога, служитељ свима, полажући живот за све. Тамо гдје је затекао пустињу он је изгарао радећи, стварајући и подижући - Цркву, путеве, домове, гробља, ограде, а понајвише градећи живе храмове - људе. Пут који је овај свештенослужитељ изградио, остаће узор свакоме човјеку, а нарочито нама који се хранимо Хљебом Живота, са евхаристијске трпезе. Живот и дјело оца Недељка и његове породице остају бесмртни, исписани дјелима љубави у свима нама, а нарочито у парохији растушкој.

Управо овакви примјери су свјетлост свијету и со земљи. Пјевајући пјесме захвалности Богу, желимо да отац Недељко гледа дјецу своје дјеце, да дјелећи мудрост умудри и све нас који стојимо у хоровима свештенослужитеља олтара небескога, како би заједно пјевали побједне пјесме Богу и свима светима.

ђакон Александар Митровић

МИРОВИНА ПЕНЗИЈА РАСТУША