ПРВА ТУЦИЈАДА У ДОЊЕМ ЖАБАРУ

Фото: Ранко Симић

У организацији Светосавске омладинске заједнице (СОЗ), црквене општине Доњи Жабар и Општине Доњи Жабар уприличено је прво такмичење у избору најјачег васкршњег јајета у овој малој посавској општини.

Чланови СОЗ-а су заједно са својим свештеником, оцем Јовом Михајловићем и својим суграђанима присуствовали Васкршњој Литургији, да би након тога заједничким снагама припремили све, да би такмичење прошло у најбољем реду.

На такмичење се пријавило 80 учесника из наше прохије, предшколског и основношколског узраста а њихови другари који се нису такмичили а чланови су културно-умјетничког друштва, овај догађај су уприличили извођењем традиционалних игара из нашег краја.

Поред најмлађих чланова, такмичење је пратило и више стотина грађана, који су дошли да подрже учеснике.

Наша општина са својим руководством као покровитељ овог догађаја, потрудила се да ничега не фали. Припремили су пакетиће за сву присутну дјецу, који су на крају подијељени.

Побједник прве туцијаде био је ученик трећег разреда Кристијан Вучићевић, који је видно одушевљен побједном, добио посебну награду од нашег начелика Пере Павловића.

Послије завршетка такмичења, чланови СОЗ-а, спремили су послужење за све присутне, гдје су сви имали шансу да се друже и са најмалађим члановима наше парохије, тако и са руководством општине, члановима СОЗ-а и са нашим свештеником.

Текст: вјероучитељ Стеван Митровић
Фото: Ранко Симић