УГЉЕВИК: ВАСКРШЊА ИЗЛОЖБА ЈАЈА ОКУПИЛА 44 УЧЕСНИКА

Традиционална Васкршња изложба јаја у порти Храма Свете Петке Параскеве у Угљевику окупила је 44 учесника.

Три најљепша јајета награђена су са по 100 КМ а награде је уручио предсједник Скупштине општине Угљевик Ђоко Симић.

Организатори су Црквена општина Угљевик и Светосавска омладинска заједница, а покровитељ је општина Угљевик.

Протојереј-ставрофор Милан Топић подсјетио је да је данас празник над празницима, празник који славе сви православци у читавом свијету.

"Овдје у Угљевику прослављамо радосно, светом литургијом, причешћем и културно-умјетничким програмом", рекао је Топић.

Предсједник Светосавске омладинске заједнице Миленко Којић рекао је да је јуче одржана радионица шарања јаја, а да су најмлађи исказали креативност и машту.

У културно-умјетничком програму учествовали су најмлађи чланови Културно-умјетничког друштва "Рудар" и Етно-група "Тамјан", која дјелује при храму Свете Петке Параскеве.

Текст и фото: Младен Василић

ИЗЛОЖБА ВАСКРС УГЉЕВИК