БРЧКО: ГОДИШЊА ИЗЛОЖБА ШКОЛЕ ИКОНОПИСА

На празник Васкрсења Лазаревог отворенА је 5. по реду изложба икона ученика Школе иконописа "НЕБЕСКА ЦАРИЦА" из Брчког.

У оквиру изложбе промовисано је шест ученика треће генерације у иконописце.

За допринос афирмисању школе и калиграфских радова уручене су посебне захвалнице Његовом Преосвештенству Епископу зворничко-тузланском г.  Фотију, Црквеној општини Брчко, проти Небојши Драшкићу, Милијани Драшкић, проф. Кристијану Кубатлији, Умјетничкој школи "Одигитрија" Бијељина и СП "Артис дизајн" Брчко.

У програму отварања изложбе су учествовали Мали црквени хор, етно група "Тамјан" Угљевик, Лана Јефимић, Филип Богески и Дјечији ансамбл СПКД "Просвјета" Брчко.

Присутним посјетиоцима обратио се прота Жељко Матић, старјешина храм Успења Пресвете Богородице у оквиру кога школа и дјелује, изразивши захвалност свима за допринос раду школе. Отац Жељко је позвао све који желе да буду нови полазници иконописне школе да се упишу у нову генерацију полазника.

Изложбу можете, до Васкрса, посјетити у сали парохијског дома у Брчком.

ИЗЛОЖБА ИКОНОПИС НЕБЕСКА ЦАРИЦА БРЧКО