ВРБИЦА У ДОБОЈУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
„Пустите дјецу нека долазе к' мени, и не спречавајте их;
 јер таквих је Царство Божије“ (Лк. 18, 16).

На Лазареву Суботу увече уочи Свечаног уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – празника Цвијети, служено је празнично вечерње богуслужење у храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју.

Вечерњом службом је началствовао старјешина храма протојереј–ставрофор Душко Недић уз саслуживање протојереја–ставрофора Драгише Симића, протојереја Недељка Горановића, јереја Небојше Недића и ђакона Бојана Јокановића.

На крају вечерње службе освештана је врбица, а пригодном бесједом се обратио свештеник Душко Недић.

Као што су некада дјеца клицала Господу: „Осана Сину Давидову, Благословен који долази у име Господње“ (Мт.21,9), тако су и ове вечери под сводовима нашег прелијепог храма Рођења Пресвете Богородице, дјеца из ЈПУ „Мајке Југовић“, клицала Господу рецитујући и пјевајући разне духовне пјесме, дочекујући и радујући се Господњем празнику Цвијети.

Празнична радост се увећала литијом, гдје су свештеници, народ и дјечица са врбовим гранчицама, а дјеца и звончићима који су добили у храму, молитвом и пјесмом Богу учинили трократни опход око храма те су се вратили поново у храм гдје су сви примили благослов и радосни пошли својим домовима.

„Из уста дјеце и одојчади начинио си Себи хвалу“ (Пс. 8, 3).

Протојереј Недељко Горановић

ВРБИЦА ЛАЗАРЕВА СУБОТА ВРБИЦА ДОБОЈ