ПЕЛАГИЋЕВО: ОДРЖАНА СКУПШТИНА УРУЖЕЊА ''ЂЕРАМ''

У недељу, 20.02.2022. године одржана је годишња скупштина удружења Чувари традиције ''Ђерам'' у Пелагићеву.

У раду скупштине учествовали су делегати 29 КУД-ова из Србије и Републике Српске.

Нажалост, због тренутне ситуације са COVID-19 у раду скупштине нису учествовали делегати КУД-ова из Хрватске.

Прије почетка рада скупштине представници КУД-ова су посјетили цркву гдје им се обратио свештеник Миодраг Каиновић који је говорио о најзначајнијим датумима из историје цркве у Пелагићеву. У својој поздравној ријечи, прота Миодраг је истакао заједништво Цркве, Општине и Школе у свом сегментима јавног живота, јер на тај начин слиједимо Светосавску поруку која нас поучава да само слога Србина спасава.

Присутним представницима КУД-ова обратио се и начелник општине Пелагићево, господин Славко Тешић, пожелио им добродошлицу и истакао своје задовољство што је Пелагићево изабрано за мјесто састанка удружења те им зажелиуо успјешан рад.

Протојереј-ставрофор Алекса Сунарић је прочитао молитву, благословио и пожелио успјешан рад овогодишње скупштине.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

УДРУЖЕЊЕ ПЕЛАГИЋЕВО