ЗВОРНИК: ОБНОВА ЗВОНИКА ХРАМА НА ЂУРЂЕВ ГРАДУ

Храм Свете Петке на Ђурђев Граду недавно је обучен у ново рухо завршетком генералне обнове фасаде на звонику.

Храм је посвећен славској заштитници Града Зворника -  Светој Петки Трновој, и саграђен је крај тврђаве која памти вишевијековну историју овог славног краја, дајући јој посебан печат за хришћански живаљ.

Сваком намјернику, који дође да ужива на чистом ваздуху тврђаве Ђурђа Бранковића, храм напаја душу духовном радошћу.

Посебну радост Цркви Божијој у Зворнику чини чињеница, да оно што још није могуће на Његошевом Ловћену ми имамо у свом граду, јер је наш храм саграђен по узору на срушени ловћенски храм.

Иако се на Ђурђев граду не врше редовна богослужења, на дан славе Града Зворника храм Свете Петке постаје зворничка зјеница ока, која нам открива хоризонте Царства Небескога.

Посебну захвалност Управа храма изражава Градској управи Града Зворника на челу са градоначелником, г. Зораном Стевановићем који су препознали значај пројекта, издвојивши средства за финансирање највећег дијела овог подухвата чиме је храм на Ђурђев граду засијао новим сјајем, сведочећи свијету славу Царства Небескога.

Управа храма

ЂУРЂЕВ ГРАД ЗВОРНИК ГРАДОНАЧЕЛНИК ЗОРАН СТЕВАНОВИЋ