ПЕЛАГИЋЕВО: ДОЧЕК ПРАВОСЛАВНЕ НОВЕ ГОДИНЕ

Црквена општина Пелагићево већ традиционално организује дочек Православне нове године, уз свесрдну помоћ Општине Пелагићево, привредних и приватних лица који подржавају рад Цркве.

На Тргу 9. јануар сакупило се више од хиљаду посјетилаца који су уз Гоци бенд, дочекивали Православну нову годину. Играло се и пјевало до касно у ноћ.

Организатори су обезбиједили бесплатно  кувано вино и послужење за све присутне.

У поноћ је служен Молебан у храму Св. пророка Илије који је био премали да прими све који су дошли да се Господу Богу и Мајци Божијој помоле за благословену 2022. годину.

Велики допринос је пружио Начелник општине Г. Славко Тешић, који је свим присутнима заједно са свештенством храма честитао  срећну и благословену нову годину.

Заједништво Цркве и Општине поново дају плодове јер добра сарадња и разумијевање је најбољи пут до јединства, којег има у Пелагићеву.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

МОЛИТВА БЛАГОДАРЕЊА НОВА ГОДИНА ПЕЛАГИЋЕВО