БАДЊЕ ВЕЧЕ И БОЖИЋ У ШАМЦУ

Навечерје празника Рођења Христовог и ове године је свечано прослављено у Шамцу. Вечерње богослужење у Храму Светог Великомученика Димитрија служио је протојереј Ненад Тојић први парох шамачки и архијерејски намесник модричко-градачачки, након чега је извршено освећење и налагање бадњака.

На дан празника Рођења Господа Исуса Христа - Божић служена је Света Литургија и молитвено прослављен најрадоснији хришћански празник у шамачком храму.

Свету Литургију су служили протојереј-ставрофор Миодраг Стевановић, протојереј Ненад Тојић архијерејски намесник модричко-градачачки и ђакон Немања Јокић.

Божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија прочитао је ђакон Немања Јокић.

Послије Литургије преломљена је божићна чесница и припремљено послужење за све присутне.

Златнике у чесници су нашли Мара Вулић, Стево Зорановић и Емануел Микић.

МИР БОЖИЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!
ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ НАЧЕЛНИК ЂОРЂЕ МИЛИЋЕВИЋ ШАМАЦ