Цвијети у Великој Сочаници

Празник Уласка Господа и Спаса нашег Исуса Христа у Јерусалим- Цвијети молитвено и свечано је прослављен у Великој Сочаници, свету Литургију служио је надлежни свештеник протојереј- ставрофор Славољуб Тривић.
                Током свете Литургије велики број вјерника је приступио Светим тајнама исповијести и причешћа. „Радујте се свагда у Господу, и опет велим: радујте се!" ускликује Св. ап. Павле пишући Филипљанима (Фил. 4, 4), подсјетио је на ријечи ватреног мисионара у својој проповиједи на светој Литургији  у храму Вазнесења Христовог прота Славољуб. „Ријечи, су које снажно одјекују и данас у 21. вијеку хришћанске историје. Јер, ми Хришћани увијек треба да се радујемо, иако у овом свијету има много туге, бола, злочина... Радујмо се због сусрета са Христом јер Он је љубав. Љубав, која је јача од смрти... Велика недеља смјештена је између два васкрсења – Лазара из Витаније и Господа Христа, два догађаја који показују жртвеност крста и уводе нас у вјечну радост...“
                Након причешћа Тијелом и Крвљу Господњом, прота Славољуб благословио је и осветио врбове гранчице које су подијељене  благовијерном народу на подсјећање, али и живо учешће у спасоносним догађајима из Христовог живота.

протојереј- ставрофор Славољуб Тривић

ВАСКРШЊИ ПОСТ ЦВЕТИ СОЧАНИЦА