ОСВЈЕШТАНИ КРСТОВИ НА МОЛИТВИШТУ СВ. ЈОВАНА БОГОСЛОВА У Г.ТЕСЛИЋУ

Фото: Далибор Ковачевић
У недјељу 7. по Духовима, на дан Преподобномученице Параскеве, мјештани села Јасенова, Брезна, Љељуг и Горњи Теслић сабрали су се код крста на молитвишту светог Јована Богослова у Горњем Теслићу  да Богу заблагодаре за напредак у изградњи Светосавског дома започетог прошле године по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко – тузланског г. Фотија.

У припреми је зидање звоника за који су израђени крстови и на овом молитвеном сабрању и освјештани.  Молитвени чин је предводио протојереј – ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски уз саслужење протојереја-ставрофора Вукана Субића, јереја Жељана Савића и ђакона Александра Митровића.

Честитајући вјерном народу напредак у започетом послу,  прото Мирко је казао следеће:

''Данас стојимо на молитвишту светога Јована Богослова а на темељу Светосавском који је тврд и стамен као вјера наша, као вјера нашијех предака, а тај темељ је вјечни камен темељац Христос побједитељ. Неко ће упитати какве везе има Свети Сава са Светим Јованом Богословом? Кућа светога Јована Богослова ( како су је звали Сионска Горница )  налазила се на брду Сиону и у њој је Господ Христос учинио Тајну Вечеру и прву Литургију, у њој је Свети Дух сишао на апостоле на дан Педесетнице и у њој је дохрањена и упокојила се Пресвета Богородица .Ту кућу је наш Свети Саво прилокм једног поклоничког путовања у Свету Земљу откупио сувим златом од Сарацена и подигао манастир те га придодао посједу манастира Светог Саве Освећеног. Отуда је та веза и њу овдје пројављујемо градећи овај Светосавски дом.''

Након молитве, весеље је настављено уз трпезу љубави која је припремљена трудом мјештана.

Господу смо благодарни за све, у нади да ће својим прегаоцима дати нове махове, како бисмо ово молитвиште учинили уистинским Домом Божијим.

Архијерејски намјесник теслићки
протојереј-ставрофор Миладин М. Вуковић

СВЕТИ ЈОВАН БОГОСЛОВ ОСВЕЋЕЊЕ ПОЉСКА МОЛИТВА ТЕСЛИЋ ГОРЊИ ТЕСЛИЋ ТЕСЛИЋ ЈАСЕНОВА