ВАСКРСЕЊЕ ХРИСТОВО У ГАРЕВЦУ КОД МОДРИЧЕ

На Празник над Празницима и славље над слављима - на Васкрсење Спаситеља нашег Господа Исуса Христа - у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу код Модриче служена је рана Света Литургија.

Свету Литургију је служио протојереј Никола Горановић уз саслужење јереја Ненада Јеремића.

Храм је био мали да прими све наше светосавце који су дошли да својим присуством увеличају празничну радост.

Светој Литургији претходило је Пасхално јутрење, гдје су вјерници уз Часни Крст, литије, иконе, свијеће воштанице са благодатним огњем и надлежним свештеницима обавили трократни опход око храма.

Скоро сви вјерници су приступили светом путиру и причестили се Тијелом и Крвљу нашег Васкрслог Спаситеља Христа.

Након заамвоне молитве освећена су васкршња јаја као симбол Васкрсења Христовог!

Прослављајући Васкрсење Христово желимо свима да се мир и радост Васкрслог Христа усели у срца и душе наше, како би сваке године са још већом радошћу дочекивали и прослављали Васкрсење Христово!

ХРИСТОС ВАСКРСЕ - ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ,
РАДОСТ ДОНЕСЕ И ТУГУ ОДНЕСЕ!!!

Протојереј Никола Горановић

ВАСКРС ГАРЕВАЦ