БРОД: ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ

Празник великог српског просвјетитеља, учитеља и првог српског Архиепископа, светитеља Саве, свечано и молитвено је прослављен у парохијама бродским.

У храму Покрова Пресвете Богородице у навечерје празника служено је вечерње богослужење, а на  дан празника, Света Литургија коју је служио протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић, парох први бродски и старјешина храма, уз саслужење другог и трећег пароха бродског, протојереја -ставрофора Мирослава Живковића, јереја Бранка Јокића и ђакона Горана Марјановића а у присуству великог броја вјерника.

Они најмлађи, ученици бродске основне школе, те полазници бродских вртића,узели су учешће у Светој тајни Причешћа а у наставку су рецитовали пригодне пјесмице у част великог просвјетитеља.

Свим малишанима уручени су светосавски поклон пакетићи, дар кумова, парохијана Црквене општине Брод.

Након рецитала, пререзан је славски колач са овогодишњим кумовима овог духовног славља Ружицом Патковић и њеним сином Давидом.

Славски колач и жито принијели су и чланови Светосавске омладинске заједнице Брод као и префставници ЈУ ОШ ''Свети Сава'' Брод и СШЦ ''Никола Тесла'' Брод.

ђакон Горан Марјановић

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА БРОД