ОСВЕШТАН НОВОСАГРАЂЕНИ ОБЈЕКАТ ЗА ВЈЕРСКЕ ПОТРЕБЕ У РАВНОМ ПОЉУ

Протојереји Миладин Кршић и Ведран Бардак заједно са архимандритом Нектаријем, игуманом Манастира Часног Крста освештали су новосаграђени  објекат за вјерске обреде при мјесном гробљу у угљевичкој мјесној заједници Равно Поље за који је из локалног буџета издвојено 70.000 КМ.

Након освећења протојереј Миладин Кршић захвалио је начелнику Угљевика Василију Перићу  и мјештанима јер су заједништвом саградили  објекат који ће служити вјерном народу у овој парохији.

„Помолили смо се Господу и призвали Божији благослов на овај новосаграђени објекат који ће служити вјерном народу“, поручио је Кршић.

Начелник општине Угљевик Василије Перић, који је присуствовао освећењу заједно са предсједником Скупштине општине Ђоком Симићем, рекао је новинарима да је средствима из буџета откупљено 3.000 метара квадратних земљишта за проширење гробља.

Он је подсјетио да је у Равном Пољу у протеклом периоду ријешено питање водоснабдијевања, канализационе мреже, а изграђен је и Дом културе.

"Асфалтирали смо путеве у овом дијелу, а то ћемо радити и у овој години с циљем побољшања квалитета живота наших становника, јер је то опредјељење руководства општине Угљевик" навео је Перић.

Предсједник Савјета мјесне заједнице Равно Поље Перо Манојловић захвалио је општини Угљевик за подршку, наводећи да у овом дијелу угљевичке општине живи 450 мјештана.

Текст и фото: Младен Василић / Општина Угљевик

РАВНО ПОЉЕ СУВО ПОЉЕ УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ ОСВЕЋЕЊЕ