РАЖЉЕВО: СЛАВА ХРАМА И ПАРАСТОС ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА

Прослава Светог Прокопија, преслуга ражљевачког храма и слава села Ражљево, започела је уочи овога празника.

У организацији КУД ''Ражљево'' организована је смотра фолклора, на којој је учествовало десет КУД из Републике Српске, Србије и Хрватске.

Прије смотре, у ражљевачком храму, служена је вечерња служба, на којој су били присутни сви фолклораши, а служили су високопречасни протојереј-ставрофор Александар Михајловић и пречасни јереј Бранко Ерић. Послије вечерње службе кренуо је дефиле фолклораша кроз село а потом су услиједили наступи на позорници у парку.

На дан празника Светог Прокопија у храму у Ражљеву служена је света Литургија коју су служили високопречасни протојереј-ставрофор Томо Ћирковић и пречасни јереј Бранко Ерић.

Након Литургије извршен је трократни опход око храма и пререзан славски колач, а потом су сви присутни прешли у салу светосавског дома на славски ручак који је припремио Одбор црквене општине Ражљево.

У поподневним часовима је код споменика палим борцима, из посљедњег Одбрамбено-отаџбинског рата, у парку у Ражљеву, служен парастос, а потом и на гробљу код споменика погинулог хероја овога краја Бошка Перић-Пеше. Код споменика погинулим борцима као и на њиховим гробовима положени су вијенци, упаљене свијеће и преливени гробови.

Прослава овога великог празника настављена је у вечерњим сатима великим народним сабором.

протојереј-ставрофор Драган Јездић

СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА РАЖЉЕВО