ЦЕРОВИЦА: ВАСКРШЊИ ЦРКВЕНО – НАРОДНИ САБОР НА ГОЈАКОВЦУ

Други дан празника Свете Пасхе Господње - Светог Христовог Васкрсења, на Гојаковцу у Церовици је одржан 11. традиционални Васкршњи црквено - народни сабор.

Саборовање је отпочело служењем свете Литургије у Петропавловском храму на Гојаковцу коју су служили: протојереј- ставрофор Миладин Вуковић, архијерејски намјесник теслићки, протојереј-ставрофор Недељко Пришић из Растуше, протојереј – ставрофор Миро Ђукарић из Бање Врућице, протојереј - ставрофор Слободан Михајловић из Липца, јереј Жељко Анђелић из Стријежевице, јереј Младен Јурошевић из Блатнице, јереј Немања Продић из Младиковина, јереј Жељан Савић из Врућице, ђакон Тадија Никчевић из Теслића док су за пјевницом појали ђакон Владо Мојевић из Добоја и ђакон Дејан Кнежевић из Бање Врућице.

Бројни вјерници  окупили су се да се сусретну једни са другима у радости Васкрсења.

Након Литургије услиједило је саборовање у народној традицији туцијаде на којој је награду за најјаче јаје освојила Кристијан Ђурић  из Карановца, Озрен.

У дисциплини  бацања камена са рамена вриједну награду освојио је Славиша Грумић из Дренове а у надвлачењу конопца прво мјесто освојила је екипа, такође, из Дренове код Прњавора.

Најљепше украшен славски колач направила је Драгана Ерић из Церовице, а ни ове године није изостало налажење златника у крофни који је пронашла и освојила Ања Јанковић из Карановца, Озрен.

Сабор су увеличали и културно-умјетничка друштва: КУД ''Озрен'' Карановац, КУД ''Лазарица'' Станари и КУД ''Церовица'' из Церовице те група ''Станарски хармоникаши'' из Станара као и етно група ''Дар'' из Церовице.

Организацију програма, поред Општине Станари и ЈУ Центар за културу, ЈКП ''Екосфера'' Станари, ЈУ Туристичка организација Станари, су помогли и вјерници церовичке парохије, а генерални покровитељ сабора био је Начелник општине Станари.

Црквено-општински Управни одбор, заједно са мјесном заједницом Церовица, чини напоре да ово саборовање из године у годину буде садржајније и масовније.

Саборовање је завршено заједничком трпезом љубави и народним весељем.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ - ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ !

Протојереј- ставрофор Мирослав Живковић