Самаревац: Освећење бадњака и прослава Божића

На Бадњи дан је у Самаревцу,у цркви  Светих апостола Петра и Павла служена је света Литургија.

Литургију је служио протојереј-ставрофор Драган Петровић, током које се мањи број вјерника исповједио и причестио.

Кроз село је вожен бадњак и прошао је кроз сваки сокак,а вриједне домаћице су га китиле и даривале.
Навече је исти довежен испред цркве.

У 18 часова је почело вечерње богослужење коме је присуствовао већи број вјерника,а након одслужене вечерње службе о. Драган је вјерни народ миропомазао,а затим се прешло испред храма гдје је о. Драган освештао бадњак говорећи "колико варница-толико дјечице..."

Бадњак је затим запаљен, а народ се послужио куваним вином,играло се коло и услиједио је и величанствен ватромет.

Било је ово једно дивно вече, дан када народ можда највише воли да се окупи код Цркве, када се најмилији у свакој кући окупе.

На Божић, на уранак у селу Самаревац, у храму Светих апостола Петра и Павла је прослава овог великог и најрадоснијег хришћанског празника започела свечаном Светом Литургијом.

Литургију је служио протојереј - ставрофор Драган Петровић, а након одслужене Литургије је оне који су постили исповједио и причестио.

Затим је прочитана Божићна посланица нашег Патријарха Иринеја, а онда се прешло на трократни опход око Светог храма.

Био је присутан солидан број вјерника. Отац Драган је онда подијелио нафору и пожелио свима да са својим најмилијима прославе најљепше могуће овај најрадоснији дан.

Протојереј - ставрофор Драган Петровић