ТЕСЛИЋ: Отворена изложба православних икона (ВИДЕО)

У оквиру манифестације Дани краља Драгутина,у Теслићу је 09. новембра т.г. отворена изложба православних икона ауторке Милице Мишић.

Изложба  је, по благослову Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, отворена у галерији зграде СПКД Просвјета Теслић, а у организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске, парохија теслићких, СОЗ-а при парохијама теслићким и СПКД Просвјета Теслић.

Госпођица Милица Мишић је рођена 1991. године у Теслићу. Још у детињству је показала љубав према сликању, а свој талант дарован од Господа према иконопису је временом умножавала црквеним-саборним искуством  и крунисала завршетком мастер студија на Академији Српске Православне Цркве за консервацију и рестаурацију у Београду на смјеру Умјетност-иконопис.

Њени радови су неколико пута била на групним изложбама ,  те је за овај свој подвиг и била награђивана.
Дубоко поштујући смисао иконе као истину Јеванђелског откровења кроз Јединородног Оваплоћеног Сина Божијег, подсјетимо се ријечи светог Јована Дамаскина: Видео сам људско лице Бога, и моја душа је била спасена. Нека и ова изложба буде буде на спасење и на виђење славе Божије.

Пресједик СОЗ-а при парохијама теслићким
Александар Митровић, дипл. теолог