Обиљежена крсна слава МУП РС у Бијељини

Полицијска управа /ПУ/ Бијељина обиљежила је данас у Епархијском културном центру у Бијељини крсну славу Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске - Сабор Светог архангела Михаила.

Након традиционалног славског обреда - ломљења славског колача, који су уз кума славе, војног свештеника, протонамјесника Васу Поповића, и бројне званице, обавили Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије и начелник Полицијске управе Бијељина Жарко Ћосић, одржан је богат духовно-културни програм.

Епископ Фотије је након славског обреда новинарима рекао да су и Црква и Полиција на заједничком послу, као и све друге државне институције.

"Црква мора и треба пастирски да брине о свом народу, његовим духовним потребама, да га васпитава у православној вјери и чува од искушења", поручио је владика Фотије.

С друге стране, напомиње владика Фотије, полиција је ту да спроводи законе, штити нејач, сиротињу и све који су угрожени, "да брине о земаљском народу".

"Црква у том смислу ради допуњујући посао са полицијом, што је у свим ранијим, историјски православним државама и било", рекао је владика.

Владика Фотије је изразио увјерење да ће сарадња Цркве са свим институцијама државе увијек постојати, те да ће она бити настављена и данас између њега као новоустоличеног владике и тих институција.

Он је напоменуо да није случајност то што полиција прославља Светог архангела Михаила, који је заштитник небеске војске, њен предводник, и да по његовом примјеру треба да постоји хармонија "и у земљским институцијама, земаљској полицији".

"У ствари треба да, ако бисмо жељели да у савршеном смислу подражавамо Светог архангела, непрестано спроводимо вољу Божију, да људи живе по вољи Божијој, а полиција исто тако да ради сходно закону Божијем, штитећи оне који су угрожени", истакао је владика Фотије.

Начелник Полицијске управе /ПУ/ Бијељина Жарко Ћосић, честитајући славу свим припадницима МУП-а, истакао је да бијељинска Управа може да се похвали добрим резултатима који су постигнути у очувању безбједности грађана.

Он је изјавио новинарима да је бијељинска полиција у години која је на измаку имала акцију откривања велике количине опојних средстава и да је отворена Полицијска станица два, што ће омогућити виши степен безбједности. Он је нагласио и да је остварена добра сарадња полиције са грађанима и другим полицијским агенцијама у БиХ.

У оквиру обиљежавања крсне славе Светог архангела Михаила припадници Полицијске станице Угљевик, која је у саставу бијељинске Полицијске управе, открили су данас спомен-плочу са именима четири погинула припадника МУП-а Републике Српске.

Извор: InfoBijeljina.com / СРНА 20.11.2017

СВЕТИ АРХАНГЕЛ МИХАИЛО КРСНА СЛАВА ПОЛИЦИЈА ЖАРКО ЋОСИЋ МИЋО МИЋИЋ АКАДЕМИЈА